گوگل دنس چیست؟Reviewed by ali khazraei on Jan 31Rating: 5.0گوگل دنس چیست؟ گوگل دنس چیست؟ توضیحاتی در مورد google dance

گوگل دنس (Google Dance) یا رقص گوگل چیست؟

گوگل دنس یا رقص گوگل یکی از الگوریتم‎های تنظیم شده توسط گوگل است تا به دنبال آن سایت‎ها محک زده شوند. این الگوریتم سبب می‎شود که رنک وب‎سایت شما در نتایج جستجوی گوگل به شکل فزاینده‎ای بالا و پایین شود. گاهی اوقات تا حدی این محک‎ زدن گوگل سخت است که ممکن است غول دنیای جستجو چند روز و یا هفته مقدار زیادی از ایندکس‎های وب‎سایت شما را حذف کند و بعد از انجام ‎آزمایش‎ها دوباره آن‎ها را برگرداند. حتی این احتمال وجود دارد وب‎سایت شما تا چند روز به کل از نتایج جستجو حذف شود!

در حقیقت گوگل دنس چیز بدی نبوده و کاملا طبیعی است و این امکان وجود دارد هر سایتی به آن مبتلا شود. اما جنبه بد ماجرا این است که نه بازه زمانی و نه معیار مشخصی برای این آزمایش رسما از سوی گوگل معرفی نشده است. اکثر وب‎مسترها در این مواقع دستپاچه می‎شوند و با رو آوردن به تغییرات کامل در ساختار کدنویسی و یا خرید بک‎لینک سعی می‎کنند حضور خود در نتایج را بهبود بخشند. اما غافل از این‎که رقص گوگل تنها یک محک دشوار است.

در گذشته جابجایی رتبه‎ای که به دنبال گوگل رقص رخ می‎داد بسیار کوتاه مدت و از چند ثانیه تا چند روز بود. اخیرا با آخرین آپدیتی که گوگل برای الگوریتم پاندا ارائه داده است، به شکل لحظه‎ای تغییرات در سئو وب‎سایت‎ها رصد می‎شود. رنک آن‎ها نیز با ترکیبی از آزمایش‎های گوگل و تغییرات سئوی آن‎ها بیشتر نوسان به خود گرفته و به دنبال آن مدت زمان گوگل دنس افزایش یافته است. اگر کارشناس سئو نباشید بررسی این‎که این تغییرات امتحان گوگل و رقص آن بوده یا این‎که وب‎سایتتان پسرفت یا پیشرفت داشته است بسیار دشوار است.

اهالی سئو این رقص را پاندا دنس نیز می‎نامند زیر فارغ از امتحان گوگل کوچکترین تغییرات در لینک بیلدینگ شما را بررسی و شما را مورد امتحان قرار می‎دهد تا تلاش شما برای بهبود آن سنجیده شود. در این بازه زمانی غالبا مدیران بی‎تجربه و نامطلع از مباحث سئو، با از دست دادن جایگاه خود رو به استراتژی‎های مضر مانند خرید لینک می‎آورند. در این زمان گوگل می‎تواند بررسی کند اعتبار سایت به شکل واقعی یا با هزینه کردن و خرید لینک به دست آمده است، در نتیجه تغییر ناگهانی و کوتاه مدت در رتبه سایت می‎تواند نشان‎‎دهنده گوگل دنس باشد.

اما بایستی خاطرنشان کنیم هر تغییر نیز گوگل دنس به شمار نمی‎رود. گاهی اوقات رقبای شما برای مقابله از روش‎های سئو منفی و سئو کلاه سیاه استفاده می‎کنند و اقدام آن‎ها ممکن است تغییر رنک سایت شما باشد. در نتیجه هر چند وقت یکبار پروفایل لینک خود را بررسی، بر مشکلات سایت نظارت و سپس به دنبال عیب‎یابی و رفع ایراد باشید. اگر مطمئن هستید که هیچ‎کدام از مشکلات رخ داده طبیعی نیست و رنک شما بدون دلیل رو به سقوط یا اوج‎گیری است، احتمالا Google Dance وب‎سایت شما را به بازی گرفته است.

چه اقداماتی بایستی در هنگام گوگل دنس صورت گیرد

همان‎طور که در بالا اشاره کردیم، بدترین اقدام در این موقع از دست دادن خونسردی و رو آوردن به کارهایی مانند بهینه‎سازی مجدد کدها، خرید بک‎لینک، تغییرات در کلمات کلیدی، تغییر عنوان صفحه و هرگونه تغییر در قالب است.

اگر گوگل دنس و وب‎سایت شما با هم ملاقات کرده‎اند، توجه خاصی به تولید محتوا کنید و مانند گذشته تولید و انتشار آن را ادامه دهید. به این آزمایش گوگل به چشم یک فرصت بنگرید و سعی کنید بهترین نتیجه را بگیرید. چون بارها دیده شده است بعد از این بازه زمانی، سایت جایگاهی به مراتب بالاتر را کسب کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *